FORT VIJFHUIZEN

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Het Fort bij Vijfhuizen is een fort van de Stelling van Amsterdam.
Het is gelegen bij Vijfhuizen aan de westrand van de Haarlemmermeer tussen Haarlem en Hoofddorp. De Stelling van Amsterdam was een verdedigingslinie, gelegen op 10 tot 15 kilometer rond het centrum van Amsterdam.
De stelling is 135 kilometer lang, bevat 42 forten en is aangelegd van 1880 tot 1920.
Kort na 1950 raakte het fort in onbruik als verdedigingswerk.
 
Stichting Kunstfort Vijfhuizen nam in maart 2000 het initiatief om van het fort, dat al jaren leeg stond, een centrum voor actuele beeldende kunst te maken.
 
De realisering van het plan werd mede gefinancierd door de provincie Noord-Holland via een bijdrage uit het Fonds Investeringen Noord-Holland (FINH). [Meer] https://nl.wikipedia.org/wiki/Fort_bij_Vijfhuizen